Zprávičky a foto 2023/24 2. pololetí

Kdo to zvládne lépe

V rámci spolupráce mezi školami spolu soutěžily děti ze ZŠ Dany a Emila Zátopkových a ZŠ Slezská v dopravní výchově a zdravovědě.

Odborná beseda se zdravotníky

Je naše kostra Pepa nebo Pepina? A mnoho dalších zajímavostí o lidském těle a také o profesi lékaře a zdravotní sestry, jsme se dozvěděli z odborné besedy.

První pomoc - Kamarádi a Koťata

Ve čtvrtek 18. dubna navštívila přírodovědný kabinet družina Kamarádů a Koťat, kde pro ně připravila paní učitelka Mgr. Blažková se svým kroužkem Mladý záchranář praktické ukázky zdravovědy a 1. pomoci.

V přírodovědné učebně

Dne 14. března Kamarádi a Koťata navštívili přírodovědnou učebnu naší školy.

Stavíme z kostek

Koťata se ve Školním roce v kostce vrhla na stavby z kostek.

Březen - měsíc knihy

V březnu jsme opět s dětmi navštívili knihovnu v našem městě.

Některá oddělení družiny se letos zaměřila na robotiku a jiná na čtenářské programy. Děti si užily napínavé čtení, spoustu zábavy a her. Na návštěvu knihovny se vždy moc těšíme. Věříme, že se knihy stanou součástí života našich dětí.

Předvelikonoční čas v družině

Před Velikonocemi jsme si povídali o zvycích a tradicích, na odděleních se konaly velikonoční dílničky. Na hřišti i v lese byly pro děti připraveny dobrodružné hry s úkoly, které prověřily děti ve znalostech o tomto období.

Před Velikonocemi za námi přijela africká skupina EMONGO

Sešli jsme se v tělocvičně, kde byl pro nás připraven program. V úvodu jsme se dozvěděli zajímavosti o zemi Kongo, jak vypadají africké školy, vesnice a jaká u nich žijí zvířata.

Pak nás členové skupiny seznámili se svým folklórem. Za doprovodu bubnů se zpívaly africké písně, k nimž se pak přidal i tanec, který nás zvedl z laviček. Na závěr jsme si mohli koupit suvenýry na nezapomenutelný zážitek.

Návštěva u pana školníka a u paní kuchařek

Už víme, co všechno musí pan školník a paní kuchařky zvládnout. Jsme moc rádi, že je máme.

Zimní radovánky

I když nám letos zima moc nepřála, zimních radovánek jsme si stihli užít. Chodili jsme bobovat, na procházky, krmit zvířátka a tvořilo se na zimní téma.

Karnevalový rej

V pátek 23. února se v tělocvičně školy uskutečnil karneval školní družiny. Děti se představily se svými maskami, tančilo se a soutěžilo. Na závěr dostaly děti malé občerstvení v podobě koblížku a pití. Děti se vydováděly a všichni jsme si užili krásné odpoledne.

Výlet na Skalku

O pololetních prázdninách jsme se vypravili na chatu Skalka. Přes počáteční obavy z počasí nás čekal nádherný den. Samotný výstup byl vzhledem ke zledovatělému povrchu náročný, ale o to rychleji jsme pak byli dole. Po dobré polévce jsme si ještě odpočinuli u chaty, kde se děti vydováděly za svitu sluníčka.

 

Sbírka pro minizoo

Také v letošním školním roce jsme uspořádali družinovou sbírku pro zvířátka. Velké poděkování patří dětem i rodičům, kteří se do ní zapojili. Kromě různých pamlsků a granulí byla také vybrána hotovost, za kterou jsme nakoupili čerstvé ovoce a zeleninu. Tentokrát byla sbírka věnována zvířátkům v místní Minizoo Vendryně. A my se už moc těšíme, až se za zvířátky půjdeme podívat.

Lyžařský kurz

Před jarními prázdninami jsme s přihlášenými dětmi vyjížděli po vyučování do lyžařské školy Malina v Bukovci. Do poslední chvíle jsme vzhledem k počasí nevěděli, zda se kurz uskuteční. Naštěstí vše dobře dopadlo a děti se mohly zdokonalovat v lyžařském umění pod vedením kvalifikovaných instruktorů. Bylo vidět, že děti lyžování baví a že si po týdnu dřiny odnášely pozitivní zážitky.