Výsledky regionálních pěveckých soutěží

18. 4. 2012

Výsledky regionálních pěveckých soutěží

Naši žáci si vyzpívali hezká umístění v soutěžích Bystřický zvonek a Klíček.

Bystřický zvonek

Pod tímto poetickým názvem se skrývá soutěž ve zpěvu populární písně, která každým rokem probíhá pod patronací DDM Bystřice v místním kině. I tento rok jsme se  s naší minivýpravou, reprezentující naši školu, účastnili tohoto vskutku maratonského soutěžení.  Ve čtyřech věkových kategoriích soutěžilo přes padesát účinkujících z celého Jablunkovska a Třinecka. I v tomto počtu velmi nadaných malých zpěváků jsme se neztratili a opět obsadili místa „na bedně".

Ve II. kategorii  pro žáky 4. a 5. tříd obsadila krásné 3. místo Barbora Motyková.

Ve III. kategorii  pro žáky 6. a 7. tříd obsadila rovněž krásné 3. místo Anna Lazarová.

Svým projevem se rovněž neztratili i další naší žáci - Zina Pindorová, Dominika Mlynková, Kateřina Chudějová, Daniel Walczysko.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci.

Klíček 2012

Trochu jiného ražení je soutěž Klíček, opakující se každým rokem pod záštitou DDM Třinec,  která se orientuje na českou lidovou píseň. Třebaže to není oblast atraktivní pro děti a mládež, i v tomto žánru se na naší škole najdou žáci, kteří se chtějí prezentovat, utkat se v soutěžním klání a co víc, dokáží se umístit na stupních vítězů.

V I. kategorii  pro žáky 1. a 2. tříd  všechny předčil a zvítězil Jiří Kisiala.

Ve IV. kategorii  pro žáky 7. až 9. tříd  se na 2. místě  umístil Daniel Walczysko a Anna Lazarová a obsadila 3. místo.

Mimo tyto  velmi úspěšné reprezentanty naší školy, předvedli svá kvalitní soutěžní vystoupení i Ester Zwyrtková, Kateřina Chudějová a Kateřina Borutová.

Všem gratulujeme k dosaženým úspěchům a děkujeme za vzornou prezentaci naší školy.

 Mgr. Petra Lipowskáblok