V první pomoci opět nejlepší!

5. 6. 2015

V první pomoci opět nejlepší!

5. června se patnáct družstev z celého Jablunkovska a Třinecka v třineckém DDM zúčastnilo 4. ročníku soutěže První pomoc - zachraň život. Za naši školu bojovalo pětičlenné družstvo ve složení Barbora Sikorová, Barbora Brysiová, Eliška Sikorová, Ondřej Klimek, Lucie Válková, které zvítězilo.

Příprava žáků byla velmi náročná. Museli nastudovat teorii první pomoci. Nejsložitější však bylo naučit se spolupracovat, rozdělit si úkoly a jednat jako tým.
A jak probíhala samotná soutěž? Žáci museli řešit dvanáct modelových situací, např. autonehodu, resuscitaci, tepenné krvácení, napadení psem. Pro učitele pořadatelé připravili taktéž třináct úkolů. Týkaly se nejenom první pomoci, ale museli počítat matematické úlohy, poznávat dopravní značky, vzpomínat na fyzikální jednotky.
Náš tým svým vítězstvím přinesl do školy velmi potřebnou pomůcku - resuscitační figurínu.

Mgr. Regina Blažková

Fotografie pocházejí od pořadatelů akce a více jich naleznete, stisknete-li zdeblok