To byl náš strašidelný týden

14. 11. 2023

To byl náš strašidelný týden

Halloween na naší škole je již tradiční a očekávanou událostí organizovanou školním parlamentem. Učitelé i děti se oblékají do strašidelných kostýmů, třídy jsou vyzdobené a celá škola žije zábavou. V rámci výuky se děti podílí na různých tematických aktivitách a soutěžích, které je učí spolupráci a tvořivosti. Nezapomínáme však v tyto dny ani na důležitý a významný svátek Dušiček. Učitelé se starají, aby žáci pochopili, co Dušičky znamenají a jaký význam mají pro mnoho lidí.  Takže i když se naše škola promění v místo strašidelné zábavy během Halloweenu, nezapomínáme na významné tradiční hodnoty, které nám připomínají, že život a smrt jsou součástí našeho lidského putování.

K dušičkovému času snad může patřit také připomenutí Noci vědců na naší škole krátkým snímkem - podívejte se zde.

O této akci psalo na svých stránkách také statutární město Třinec v tomto článku.

S týdenním zpožděním se děti z naší školy vydaly také na tradiční strašidelnou stezku do lesoparku, tentokráte s názvem Kostek plné strašení, aby parlament opět připomněl letošní téma školní rok v kostce. Malí se příjemně báli, spolužáci z II. stupně a učitelé jim připravili zážitek, na kterém hrály kostky a kosti různého druhu významnou roli.

Text Mgr. Kateřina Helisová a Mgr. Zuzana Žižková

Foto Mgr. Kateřina Helisováblok