Přírodovědná soutěž prosinec 2022

5. 1. 2023

Přírodovědná soutěž prosinec 2022

16. prosince se zúčastnila tři družstva z naší školy přírodovědné soutěže pro deváťáky, kterou organizovalo Gymnázium v Třinci.

 

Celkem 15 tříčlenných družstev z Třinecka a Jablunkovka řešilo teoretické i praktické úkoly z biologie, chemie, fyziky a ekologie. Letošní téma bylo lidské tělo. Plusové body mohly být získány natočením videa na stejné téma.

Nejlepší umístění získalo družstvo Spící království (6. místo) ve složení Vendula Pociorková, Adéla Osmančíková, Vojtěch Czepiec. Jejich vtipné video O moderní Šípkové Růžence pojednává o vlivu používání mobilních telefonů na tvorbu hormonu spánku – melatoninu. Scénář napsala Vendula Pociorková. Režie se ujala paní učitelka Mgr. Kateřina Helisová, které tímto děkujeme.

Družstvo Housky, které tvořily Barbora Babilonová, Zuzana Nogová a Karolína Szlaurová, připravilo film o procesu trávení.

Družstvo Cerebrumové Karolíny Kijonkové, Šárky Kaufmanové a Nely Hojdyszové se zaměřilo na první pomoc při dušení.

Jsme pyšní na to, že máme nadšené žáky, kteří rádi soutěží a reprezentují naši školu.

 Děkujeme!

Mgr. Regina Blažkováblok