Konverzační soutěž v angličtině 2023

2. 2. 2023

Konverzační soutěž v angličtině 2023

Již tradičně se na naší škole koná Konverzační soutěž v anglickém jazyce. Letos tomu nebylo jinak.

Žáci dvou věkových kategorií, 6. – 7. ročník a 8. – 9. ročník, soutěžili nejprve v písemné části. Jejím obsahem byly dovednosti jako poslech a čtení s porozuměním a práce se slovní zásobou. Ti nejlepší pak postoupili do ústní části soutěže. Ta se konala 30. 1. 2023. Zde bylo jejich úkolem ukázat, jak dovedou popsat náhodně vybraný obrázek, hovořit na vylosované téma a improvizovat při rozhovoru.

V mladší kategorii IA se vítězkou stala Karolína Chlebková ze 7. D, 2. místo obsadil Patrik Pyszko ze 6. B a 3. místo Izabela Žufajová ze 6.C.

V kategorii IIA je vítězkou Barbora Babilonová z 9. D, na 2. místě se umístila Anna Rusnioková z 9. C a na 3. místě Adam Řádek z 8.A.

Oba vítězové pojedou reprezentovat naši školu do okresního kola, které se bude konat 23.2. 2023 v Bašce.

Renáta Sabelováblok