Duben ve znamení sportovních soutěží

25. 5. 2023

18. dubna si hoši z 8. a 9. tříd zahráli na umělé trávě stadionu na Lesní ulici minikopanou.

Na medaile bohužel nedosáhli.

Dále  se jak hoši, tak dívky utkali s třineckými školami ve florbale. Chlapci získali v silné konkurenci 1. místo a postoupili do okresního kola. Tam skončili na hezkém pátém místě.

Dívky z 6. tříd se na konci dubna utkaly v přehazované. V konkurenci 12 škol si vedly moc dobře, ale na medaile to nestačilo.

Na začátku května za velmi nepříznivého počasí se vydali na soutěž také naši orientační běžci. Ti nepřízeň počasí pokořili a postoupili do krajského kola. Tam opět dosáhli na zlato a postoupili do republikového finále, které bude v červnu v Terezíně.

Také naši nejlepší atleti si zasoutěžili. V tradičním Poháru rozhlasu se neztratili a vybojovali třikrát třetí místo.

Své skvělé atletické schopnosti potvrdili o týden později na Atletickém čtyřboji, ve kterém si vybojovali dokonce tři stříbrné medaile. Starším chlapců uteklo zlato o pouhých 20 bodů, což představuje např. 3 vteřiny v běhu na 1000 m.

Soutěže jsem dokumentovali a vy se můžete podívat na fotografie, které vám vše přiblíží.