Deváťáci v Bludišti České televize

23. 10. 2012

Deváťáci v Bludišti České televize

V úterý 16. října se žáci naší školy účastnili soutěže České televize Bludiště.

Reprezentovali nás deváťáci - Lucka Nytrová, Kája Penčáková, Katka Dordová a Danek Walczysko z 9. A. Ostatní byli v hledišti a velkolepě svému družstvu fandili. Skupinku podporovali také naši učitelé - paní učitelky Blažková a Šloncová a pan učitel Foff.
Do Ostravy jeli soutěžící i diváci vlakem, na nádraží je pak vyzvedl autobus a zavezl rovnou do studia. Tam naši odvážlivci poznali, že natáčení není jen tak. Zatímco diváci v televizi uvidí sestříhaný půlhodinový pořad, samotné natáčení trvalo 3 hodiny!
Nejprve bylo nutno nacvičit různé situace - publikum procvičovalo třeba potlesk nebo nástup, soutěžící přechod přes různé důmyslně zavěšené překážky.
Pak už se soutěžilo. Nad prvním družstvem náš tým zvítězil. A víte, co mu k vítězství pomohlo? Kupodivu kakao! Družstvo se tak přes vědomostní otázky a různé úkoly „na fyzičku" probojovalo do dalšího kola, kde se po celou dobu drželo v čele Až v rozhodujícím kvízu prohrálo o jediný bod, takže podívaná to bude určitě napínavá.
A kdy můžete záznam v České televizi vidět? Všichni si ve svých diářích poznamenejte data 4. a 11. prosince!blok