Zprávičky a foto

Návštěva knihovny

V rámci projektu Březen – měsíc knihy družina 29.3.2022 navštívila třineckou knihovnu. Tam si pro děti přichystali moc hezký program. Nejdříve děti pracovaly s knihou a příběhem v ní.

Poté předvedly i dramatizaci příběhu. Následoval program, kde se děti mohly seznámit s robotikou a vyzkoušet si práci s roboty. Všem se tento připravený program moc líbil.

Koťátka v lese

V úterý 12. dubna se družinka Koťátek  zúčastnila jarní stezky v lesoparku. Děti měly za úkol na čtrnácti stanovištích plnit úkoly týkající se rostlin, zvířat a jara. Počasí nám náramně vyšlo. Děkujeme děvčatům z druhého stupně za pomoc na stanovištích.

Velikonoční tvoření

Před velikonočními svátky se uskutečnilo  na družinách velikonoční tvoření, na stanovištích si děti, někde i se svými rodiči, mohly vyrobit kuřátka, zápichy, zajíčka, slepičku, věnec a jiné velikonoční dekorace. Všichni si odnášeli domů nejen symboly jara a Velikonoc, ale i pocit příjemně stráveného odpoledne.

Měsíc hudby

Na měsíc hudby se děti moc těšily. Učily se poznávat hudební nástroje i podle zvuku, vyráběly koláže svých oblíbených skupin a zpěváků, naučily se některé z tanců a soutěžily ve zpěvu.

Přišly mezi ně i děti z druhého stupně, aby jim předvedly své umění. Obdivovaly i p. Peterku, který nás navštívil se svojí heligonkou. Pro děti z obchodní akademie si připravila hudební škola malý koncert.

Karnevalový rej

Poslední únorový pátek byl pro školní družinu ve znamení reje masek. Přestože celá akce nemohla kvůli zvýšeným hygienickým nárokům proběhnout tak, jak je zvykem, nenechali jsme se odradit a karneval proběhl na odděleních.

Pro děti byla připravena spousta her a soutěží, nechyběly přehlídky masek a tanec. Na závěr jsme se občerstvili masopustním koblížkem.

Odpoledne se  náramně vydařilo.

Netradiční zimní olympiáda

Nejprve si na odděleních děti povídaly o OH, jejich symbolech a sportovních disciplínách.

Soutěžení se konalo na školním hřišti, kde byly hry zahájeny a byla připomenuta myšlenka fair play.  Děti obdržely kartičky, kde se jim zapisovaly body z netradičních disciplín.

Na hřišti panovala skvělá atmosféra. Ukázat radost ze sportování a chovat se jako správný sportovec se  povedlo na výbornou.

Beseda s myslivcem

V pondělí 7. února mezi nás zavítal p. učitel Robert Szuścik, který je zároveň i vášnivým myslivcem.

Zajímavé povídání o přírodě a zvířátcích z našich lesů bylo doplněno připravenou projekcí. Velký úspěch sklidily ukázky paroží a vyčiněné kožky různé zvěře. Bylo to setkání plné informací a zvědavých otázek. d

Děkujeme panu učiteli, že si na nás udělal ča,s a budeme se těšit na další setkání.

Lyžování v Bukovci

Lyžařský kurz v Bukovci, ski areálu Kempaland, se konal od 24.1. do 28.1. 2022. Sněhové podmínky byly výborné a počasí dětem přálo po celou dobu kurzu. Díky skvělým instruktorům všechny děti úspěšně sjížděly svahy.

Poslední den bylo na všech dětech vidět, že se lyžování stalo oblíbeným sportem i pro ty, které stály na lyžích poprvé.

Všechny děti dováděly na svahu rády a budou na kurz vzpomínat.

Psí útulek

V rámci projektu se v lednu v družině uskutečnila sbírka pro pejsky do místního Městského útulku pro psy Třinec. Ve čtvrtek 3. února 2022 děti navštívily tento útulek a sbírku oficiálně předaly. Správkyně útulku, paní Eva Labajová, byla se sbírky nadšená. Přivítala děti s radostí a provedla je útulkem. Poučila děti, jak se u pejsků chovat, co se smí a co se nesmí. Po řádném poučení jim na vodítku přivedla ukázat Badyho a Taru. Tyto pejsky si děti mohly na vodítku provést a vyzkoušet si venčení nebo Badymu házet míček a vidět, jak aportuje. Bady a Tara byli moc šikovní a za odměnu pak dostali pamlsek od dětí. Pejsci i děti byli nadšeni.

Velké poděkování za nemalou sbírku patří nejen dětem, ale také jejich rodičům za spolupráci a ochotu.

Vánoce v družině

Vánoce ve školní družině začaly výrobou vánočních dekorací nejen na výzdobu tříd, ale i pro své nejbližší. Nezapomnělo se ani na babičky a dědečky ze Seniordomů Pohoda, pro které děti také vyrobily různá přáníčka a ozdoby.

Poté už mohly začít Vánoce na všech odděleních. Připomněly se tradice a zvyky, rozkrajovala se jablíčka, louskaly ořechy a pouštěly lodičky. Vánoční atmosféru podtrhlo poslouchání a zpívání koled. Pak už se děti pustily do rozbalování dárečků.

Poděkování patří maminkám za dobroty na družinový vánoční stůl, všem rodičům pak přání zdraví a úsměvů do nového roku.

Podzim v družině

Když nastal podzim, nechali jsme se inspirovat nádhernou barevnou přírodou. Krásy podzimu jsme někteří zachytili i ve svých výtvorech. Spadaného listí se děti nebály a hned věděly, co s ním.

Pouštění draků

Pouštění draků k podzimu neodmyslitelně patří. Dlouho jsme čekali na vhodné počasí. Z počátku děti běhaly sem a tam, ale když zvládly techniku, tak se dráčci krásně pohupovali na obloze. Všichni jsme si užili plno zábavy a legrace.