Zprávičky a foto 2022/23

Vánoce v ŠD

Adventní čas jsme si v jednotlivých odděleních zpestřili množstvím aktivit, při kterých jsme vyráběli drobné dárečky a přáníčka, zpívali koledy a povídali si o tradicích. Zakončením bylo posezení u stromečků a nadělování dárků, ze kterých jsme byli nadšeni, a už jsme se těšili, jak si s nimi budeme společně hrát.

Přáníčka pro sestřičky

Každým rokem vyrábíme vánoční přáníčka, kterými chceme potěšit širší skupinu lidí. Většinou to byly domovy seniorů, ale v letošním roce jsme tímto chtěli poděkovat za obětavou práci sestřičkám z Kardiologického oddělení nemocnice Agel Třinec – Podlesí.

Marťánci pekli bábovku

Rozehřát troubu, vymazat a vysypat bábovkovou formu, vymíchat těsto, upéct, vyklopit na talíř a pocukrovat. Tak by se dal ve stručnosti shrnout celý postup pečení bábovky v družině Marťánků. Práce šla všem skutečně pěkně od ruky, a tak si děti mohly za necelou hodinu a půl pochutnat na sladké dobrotě.

Návštěva Kouzelné třídy

Návštěva Kouzelné třídy se prvňáčkům moc líbila. Pod vedením paní učitelky se děti seznámily s prvními experimenty v odborné učebně. Bedlivě sledovaly zázraky přírody a následně s radostí vyzdobily učebnu svými obrázky.

Exkurze do školní kuchyně

V rámci družiny žáci 1. C zavítali do školní kuchyně. S nadšením i respektem děti poslouchaly paní vedoucí, která je provázela všemi prostorami.J ako poděkování žáci předali všem kuchařkám malou pozornost a ocenění.  

 

Halloween 2022

V družinách jsme se seznámili se svátkem Halloween. Povídali jsme si o tom, kdy se tento svátek slaví, kde vznikl a jaké jsou jeho zvyky a symboly. Děti vyráběly různé dekorace, a tak se naše družinky proměnily na tajemná a trochu strašidelná místečka. Čekalo nás také zábavné odpoledne, kdy děti přišly v maskách, ve kterých se mohly vydovádět při různých aktivitách.

Drakiáda

Podzim je tady a jednou z typických podzimních radovánek je pouštění draků. Děti si nosily dráčky různých barev, velikostí a tvarů. Byla to krásná podívaná. I my vychovatelky jsme se nenudily, řešily jsme draky zamotané i zachycené. Přesto jsme si to všichni užili.

 

A opět jsme zvítězili!

Naši malí družinoví fotbalisté získali i tentokrát putovní pohár a radovali se z úspěchu.

Děkujeme soupeřům ze ZŠ Dany a Emila Zátopkových za příjemně prožité odpoledne a těšíme se na další skvělá utkání.