Zprávičky a foto 2022/2023 2. pololetí

Zimní radovánky

Zima nám zkončila, a přestože sněhové nadílky mnoho nebylo, našly se chvilky, kdy jsme si ji pořádně užili.

Lyžování v Bukovci

Protože k zimě patří lyžování, využili jsme i letos nabídky Kempalandu Bukovec. Do kurzu se opět přihlásil plný počet dětí. První den byly děti rozděleny podle dovedností do družstev a výcvik mohl začít. Poslední den se děti předvedly i svým rodičům, kteří je přijeli povzbudit, v malých závodech.

Karneval 2023

V naší školní družině se stalo tradicí, že měsíc únor je ve znamení karnevalu. Na odděleních jsme si povídali o masopustním období a zvycích u nás v Čechách, o karnevalech ve světě a vyráběli si masky.

Náš karnevalový rej začal malou scénkou a přehlídkou masek, pokračoval různými soutěžemi a tanci. Na závěr děti čekalo občerstvení v podobě tradičních koblížků a pitíčka.

Sbírka pro kočky

Začátek nového roku je ideálním časem kdy udělat dobrý skutek. A to třeba pro opuštěné a toulavé kočičky, které naši podporu a pomoc potřebují. Ve školní družině byla uspořádána materiální sbírka, tentokrát pro Spolek pro ochranu koček a psů Jablunkovsko. Vybralo se spoustu granulí, kapsiček, pamlsků i hraček. Zato patří velké poděkovaní všem, co se do sbírky zapojili.

Vychovatelky ŠD

Návštěva školní dílny

Nenápadná učebna dílen v prostorách šaten naší školy nabídla prvňáčkům nevšední zážitek. Pod dohledem p. učitele Szuścika si děti mohly vyzkoušet práci se základním nářadím. Zjistily, že správně přibít hřebík vyžaduje nejen trpělivost a soustředění, ale také velkou pozornost.

Vyrobit ze dřeva ptačí budku nebyl pro žáky třetí třídy žádný problém. Vždyť je inspirovali zkušení prvňáci, kteří se také podíleli na výzdobě dílen svými nápaditými obrázky.

 

Krmítka

V zimě je potřeba zvířátkům trošku pomoci, tak jsme se pustili do vyrábění krmítek pro ptáčky a v lese jsme pohostili i ostatní zvířátka.  Velké poděkování patří rodičům Matěje Bulawy za krmení pro ptáčky.

Výlet Studeničné

O pololetních prázdninách jsme se vydali s dětmi ze školní družiny na výlet. Cílem byla chata v Beskydech Studeničné. Pro některé děti byla již cesta vlakem velkým zážitkem. Po vystoupení v cílové stanici jsme se vydali na dobrodružný výstup. Cestou nahoru jsme si povídali o okolní přírodě a turistickém značení. Na chatě už byla pro nás připravena vynikající polévka a teplý čaj. Překvapilo nás velké množství sněhu, které vybízelo k zimním radovánkám.