Škola v přírodě - podpora zdraví TŽ

Pobyt je určen pro žáky 4. tříd.

Letošní 1. ročník se uskuteční 27. 4. - 7. 5. 2015.

Zdravíme ze Žiaru!

Máme se skvěle, všichni jsme zdraví. Chodíme často ven na vycházky do krásné přírody, soutěžíme a hrajeme si. Dokonce jsme vyšli na Žiarskou chatu, kde je ještě sníh. Hory jsou stále zasněžené, avšak dole je příjemně teplo, když svítí sluníčko. Sluníčko nám zatím svítí každý den, ale i když přijde déšť, tak se ho nebojíme. Dnes jedeme do Liptovského Mikuláše do jeskyně, tak ahoj!

Zdraví

3.A

Příjezd čtvrťáků do školy v přírodě

Naši čtvrťáci přijeli do školy v přírodě ve Žiaru v pořádku.
Ubytovali se v krásných pokojích a pak už hurá do přírody. Zatímco v dolině svítí krásně sluníčko a je teplo, na tatranských vrších je stále ještě vidět sníh.

Děti se zabydlely ve svých srubech na svých pokojích. Plni očekávání a s chutí se zapojily se svým třídním kolektivem do celopobytové hry, ve které musí prokázat určité znalosti, ale také různé praktické dovednosti, tělesnou zdatnost, odvahu, samostatnost, vzájemnou spolupráci a smysl pro humor. Kromě her na hřišti a v lese upoutala děti také poučná přednáška „ O svištích" a dalších zvířatech, která tady v horách žijí - medvěd, vlk, rys, kamzík... Prohlídka „ Medvědí štoly" s jejími permoníky , návštěva Stanišovských jeskyní s čelovkami a následný nákup suvenýrů také patřily do našeho programu v uplynulých dnech. Naši malí účastníci zájezdu již stačili překonat i 10ti km vzdálenost cestou na Žiarskou chatu a zpět za krásného počasí. Na přednášce o historii a řemesle kraje, kde se nacházíme, si každý každý sám vyrobil kožený přívěšek. Jako správní sportovci jsme stihli i fandit našim hokejistům na MS. A týden našeho pobytu jsme zakončili posezením u táboráku s písničkami. Milí rodiče, máme se ve Žiaru krásně a každý den prožíváme zábavné chvíle...

V pondělí jsme se probudili do sice teplejšího, ale zároveň deštivého rána. Výuka také vypadala podle toho ospalého počasí a po třech dnech bez klasických učebnic se děti soustředily ještě hůř než jiné dny. Nálada se zvedla, když výuka skončila a hurá do lesa.

Děti pokračují v programu - zasadily si semenáčky smrčků a s láskou o ně na terase pečují, vybírají si šablonky zvířátek na svá nová trička a malují, vycházka do obchodu umožnila dětem nové zajímavé zásoby. U přednášek „ Ptáci" a „Houby" jsme se setkali s dalšími strážci TANAPU a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Máme za sebou hledání pokladů pro družstva a večerní hru.

Nejoblíbenější náplní dne jsou společné hry venku a rovněž průzkum blízkého okolí v lese u potoka. Dnes se ještě těšíme na návštěvu Horské služby v našem středisku a pak už se budeme těšit na zítřejší cestu domů a na své blízké.

Chtěli jsme touto cestou poděkovat rodičům, kteří na pobyt vzorně své děti vybavili a kteří nás zásobili spoustou pohledů, dopisů i balíčků.

Odjezd ze ŠVP je 7. 5. 2015 v 10.00 hodin. Příjezd do Třince mezi 13.00 - 14.00 hodinou, bude záležet na provozu - vedení školy budeme průběžně informovat.


Zvonění

vyučovací
hodina

od

do
0. 7:00 7:45
1. 8:00 8:45
2. 8:55 9:40
3. 10:00 10:45
4. 10:55 11:40
5. 11:55 12:40
6. 12:50 13:35
7. 13:45 14:30
8. 14:40 15:25