Lyžařský výcvik

Stejně jako minulý rok využili někteří žáci školní družiny možnost zúčastnit se lyžařského výcviku v Malina Ski School  Bukovec.

Celý týden jim přálo krásné počasí. Lyžování si užili nejen začátečníci, ale i pokročilí lyžaři, kteří již od 2. dne začali sjíždět velkou sjezdovku. Největší radost však měli začátečníci, kteří se naučili zastavit a sjíždět kopec obloučky.

V pátek měly děti možnost během závodu ukázat své dovednosti na lyžích  rodičům. Pod dozorem maskota  – velké Maliny – to všichni zvládli na jedničku. Za své snažení dostali diplom a malý dárek.

Věříme, že se všem lyžování líbilo, a budeme se těšit na příští rok.

 

Fotografie ve fotogalerii, které jsou pořízeny mobilním telefonem na výšku, nelze v našem programu překlopit. 

Družina - lyžování 2019

Projektový den - družina v knihovně

14. února děti ze 7. oddělení Sluníčka navštívily v rámci projektového dne Městskou knihovnu v Třinci. 

Seznámily se s knihovnou jako společenským místem, s prioritami a pravidly knihovny a různými typy knih. Dozvěděly se, jakým způsobem se určitá kniha dostává do knihovny a ke konkrétnímu uživateli, jak se kniha registruje, jak se knihy půjčují a jak je mohou v knihovně vyhledávat, včetně praktické ukázky v knihovně.  Hlavním cílem bylo, aby děti získaly pozitivní vztah ke knize a čtení a aby se inspirovaly pro další čtení. Mohly si uvědomit, jak jsou knihy důležité a významné pro čtenářskou gramotnost, jak je knihy a čtení ovlivňují při tvůrčí práci.

Děti prožily v knihovně báječné odpoledne. Poděkování patří paní knihovnici Mgr. Marice Zadembské za její čas.

Družina v knihovně 2019

Karneval ve školní družině

V pátek 1. března jsme v naší školní družině po roce opět slavili masopust. Nejprve jsme si o tomto svátku společně popovídali a pak už se převlékli do karnevalových masek. Letošním tématem byly večerníčky. V tělocvičně se soutěžilo, tančilo a v závěru byly vyhodnoceny nejlepší masky. Poté jsme se občerstvili pitíčky a masopustními koblížky.

Karneval v družině 2019

Týden barev

Jaro hraje všemi barvami, a tak se přidaly i děti z družiny. Každý den jim maminky sladily oblečení do určené barvy. V pondělí děti přišly jako sluníčka, v úterý jako Červené karkulky, ve středu jako sněhové vločky, ve čtvrtek jako námořníci a v pátek jako vodníci. Na odděleních  se dané barvě věnovali, ať už písničkou, pracovní činností nebo jejich smyslem.

Oceňujeme, že se děti i jejich rodiče  aktivně zapojili.

Týden barev družině

Barvení vajíček

S blížícími se  Velikonoci si žáci 8. oddělení ŠD v pátek 12. 4. 2019 nabarvili ve školní kuchyňce vajíčka. Jak jim to šlo? Podívejte se na přiložené fotografie. 

Text a foto: Mgr. Barbora Bodečková  

Družina - barvení vajíček

Velikonoční dílny

Ve čtvrtek 11. 4. si děti pozvaly své rodiče do družiny na velikonoční tvoření. Vyrobili si spolu nádherné dekorace. Vytvořili si velikonoční zápichy, věnec a jiné ozdoby. Akce měla jako vždy veliký úspěch.

Družina - velikonoční dílny

Ovoce a zelenina do škol

Významný dodavatel v projektu Ovoce a zelenina do škol, Ovocentrum Valašské Meziříčí, nás navštívil ve středu 3.4.2019 i ve školní družince.  Přivezli nám zdravou svačinku v podobě různého ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, které měly děti možnost okamžitě ochutnávat, různě kombinovat dle vlastní chutě a namáčet např. do jogurtu. Mohly si tak vytvořit špízky či zvířátka z ovoce a zeleniny, na kterou měly zrovna chuť.  Mimo to měly děti také možnost namixovat si své vlastní smoothie. Někteří jej ochutnali poprvé. Smoothie mělo velký úspěch, ze dvou namixovaných smoothie oranžové a zelené barvy si každý vybral to své, které mu chutnalo. Děti se dozvěděly také nové užitečné informace o ovoci, zelenině a mléčných výrobcích a připomněly si, co už znají. Měly možnost, pro  ještě větší zpestření příjemného odpoledne, vyzkoušet kostýmy různého ovoce a zeleniny.

Besídka ke dni matek

Oddíl družiny Koťátka prožila hezké odpoledne ke Dni matek. Děti maminkám poděkovaly za jejich lásku a péči v básničkách, písničkách a tanečkách. Maminky dostaly malý dáreček a měly možnost posedět a popovídat si u občerstvení, které samy připravily.

Besídka ke Dni matek

Návštěva hvězdárny

V dubnu jsme se s dětmi zaměřili na povídání o vesmíru. Pracovali jsme s encyklopedií, ukazovali si obrázky týkající se tohoto tématu, promítali film o planetách, malovali obrázky. 20. května  jsme  navštívili hvězdárnu Mikuláše Koperníka v Třinci, kterou jsme si mohli prohlédnout.  Tímto bychom chtěli moc poděkovat panu Vodeckému za příjemné a poučné odpoledne. Moc se nám ve hvězdárně líbilo a rádi sem opět někdy zavítáme.

 

Družina - hvězdárna

Družina v evangelickém kostele

V rámci projektu Moje město jsme navštívili evangelický kostel. Poslechli jsme si mnoho zajímavého o historii kostela, k čemu slouží a mnoho dalšího. Podívali jsme se do zákristie, prohlédli si varhany , ochutnali oplatky a nakonec vyšlapali schody do zvonice.

Družina - evangelický kostel

Hledání pokladu

Tak jako na každém konci školního roku, tak i na tom letošním nesmělo chybět hledání pokladu. Děti procházely vyznačenou trasou a na stanovištích, která zajišťovali žáci ze 7. B, plnily různé úkoly, které se vztahovaly k měsíčním projektům ŠD, aby našly ukrytý poklad.

Družina - hledání pokladu


Zvonění

vyučovací
hodina

od

do
0. 7:00 7:45
1. 8:00 8:45
2. 8:55 9:40
3. 10:00 10:45
4. 10:55 11:40
5. 11:55 12:40
6. 12:50 13:35
7. 13:45 14:30
8. 14:40 15:25