4. oddělení školní družiny bude od pondělí 9. 10. 2017 umístěno v budově ZŠ Slezská v 1. B.

Výstava zvířat pro děti z družiny

V měsíci říjnu mají svůj svátek zvířátka, proto jsme se jim na odděleních ŠD věnovali více, než kdy jindy. Děti se rozpovídaly o svých mazlíčcích, jak se o ně starají a co vše jejich chov obnáší. Žáci z druhého stupně si jedno odpoledne udělali na nás čas a pod vedením Mgr. Blažkové uspořádali výstavu svých domácích mazlíčků. Děti tak mohly zhlédnout mnoho druhů zvířátek a dozvědět se o nich něco zajímavého.

Z dobrovolného vstupného byly po domluvě s vedením psího útulku v Třinci zakoupeny přípravky na odblešení  a odčervení.

Brigáda tatínků

V pátek 20. října byla uspořádána brigáda na novém hřišti, které bude sloužit dětem školní družiny. Tímto bychom chtěli poděkovat tatínkům, kteří se brigády zúčastnili a pomohli hřiště dokončit. Děkujeme p. Bučekovi, Bukowczanovi, Brzezinovi, Raškovi, Parutkovi, Misiarzovi a Horáčkovi.

                                                                              Vychovatelé  a děti ŠD                                          

ŠD brigáda

Podzimní tábor v Hrádku

Tak jako v předešlých letech i letos jsme uspořádali pro děti školní družiny podzimní tábor na chatě Hrádek. Tentokrát jsme plnili úkoly lesního skřítka Smíška. Některá zadání byla docela snadná, u jiných se děti celkem zapotily, ale přestoi nám udělaly radost, protože se zhostily svých úkolů s velkým nasazením a daly do her a soutěží všechny síly, aby mohly vyhrát.

Mimo jiné je Smíšek poslal na prohlídku farmy, kde jim majitelé ukázali, jaké výrobky se dělají z čerstvě nadojeného mléka. Také tam pro děti měli připravenou malou ochutnávku sýrů. Zpět na chatu jsme se vrátili s výslužkou (bochník sýra, korbačiky ).

Letos samozřejmě nemohla chybět stezka odvahy, kterou děti opět zvládly na jedničku. Odměnou jim byl nalezený poklad a zábava a tanec na večerní diskotéce.Další den byly  soutěže vyhodnoceny, zároveň jsme si děti převzaly i trička, která si vyzdobily dle vlastní fantazie.

I když nám poslední den počasí nepřálo, přesto jsme se vrátili domů s veselou náladou a dobrým pocitem, že jsme zdárně splnili všechny Smíškovy úkoly.

Projekt hudba

Ani letos jsme nevynechali  projekt o hudbě, který je u dětí velmi oblíbený. Na odděleních jsme si povídali nejenom o hudebních nástrojích, ale i o zpěvu a tanci. Děti si vypracovávaly  projekty o svých oblíbených interpretech a následně je prezentovaly. Probíhaly soutěže ve zpěvu i tanci. Přišli mezi nás také žáci z druhého stupně, kteří nám předvedli svou hru na hudební nástroj. Blíže jsme se seznámili i s břišním tancem, který nám přišla ukázat děvčata, jež jsou trojnásobnými mistryněmi České republiky.


Zvonění

vyučovací
hodina

od

do
0. 7:00 7:45
1. 8:00 8:45
2. 8:55 9:40
3. 10:00 10:45
4. 10:55 11:40
5. 11:55 12:40
6. 12:50 13:35
7. 13:45 14:30
8. 14:40 15:25