Jak za jedno dopoledne zachránit psa a vyhrát recitační soutěž

3 . 3 . 2017

Jak za jedno dopoledne zachránit psa a vyhrát recitační soutěž

Ve středu 22. února se konalo obvodní kolo v recitaci v rámci 46. ročníku Celostátní přehlídky dětských recitátorů 2016/2017.

Z I. stupně postoupili do okrskového kola v DDM tito žáci:

  1. kategorie - žáci 1. ročníku - Tea Lotta Szpyrcová (1.A), Tereza Samiecová, Nikolka Bujoková (1.B) a Šimon Kaleta (1.D)
  2. kategorie - žáci 2. a 3. ročníků - Adam Řádek (2.A), Anna Cubrová (2.B) a Karolína Kantorová (3.A)
  3. kategorie - žáci 4.a 5. ročníků - Tomáš Worek (4.A), Ludmila Kisialová (4.C) a Rudolf Kneifel (5.C)

Největšího úspěchu dosáhla  mezi žáky z 1. až 5. tříd žákyně  Tea Lotta Szpyrcová z 1. A, která za svůj přednes získala úžasné 1. místo. Všechny děti byly oceněny diplomem za účast v této krásné soutěži a my jim děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Ze školního do obvodního kola recitační soutěže postoupilo z II. stupně naší školy šest žáků, takže výprava, která ve středu ráno vyrazila od školy do třineckého DDM, čítala šest žáků a jednoho učitele. Po několika metrech lesoparkem se k nám přidal pes, pracovně pojmenován Bedřich. Postupně se ukázalo, že pes nemá nikde poblíž majitele, takže naše výprava změnila svůj nejbližší cíl z čistě intelektuálního (recitovat poezii) na záchranný. Obojek prozradil telefonní číslo, slovo dalo slovo a Bendy (dříve Bedřich) byl o deset minut později na deštníku přiveden k DDMku a tam předán šťastné majitelce – mimochodem bývalé třídní učitelce dvou zachránců. Holt, život píše nejkrásnější básně!

Ale zpět k soutěži. Celková úroveň byla velmi vysoká, na soutěžících byl patrný zájem o literaturu (kdo říká, že je literatura na vymření?), spolupráce mezi jednotlivými porotci také fungovala bezchybně. I výsledky se s předchozími radostmi krásně rýmovaly – první místo v 3. kategorii (6. – 7. ročník) obsadil Damián Kirschner (6.C) a třetí místo Marie Spilaková (6.B). Ale i ostatní účastníci z naší školy se v nabité konkurenci bili jako lvi: Jan Matušek (6.C), Kristýna Bubíková (8.C), Marie Hótová (9.B) a Lada Nguyenová (9.B).

Damiáne, ať se ti v Místku daří, a ty, Bendy, už neutíkej!

Text a fotografie za I. stupeň Mgr. Renata Mravcová,

za II. stupeň Mgr. Michal Foff

Recitace 2017

Reprezentanti školy v okrskovém kole z I. stupně
Reprezentanti školy v okrskovém kole z I. stupně
0. kategorie (žáci 1. tříd)
0. kategorie (žáci 1. tříd)
I. kategorie (2. - 3. třídy)
I. kategorie (2. - 3. třídy)
II. kategorie (4. a 5. třídy)
II. kategorie (4. a 5. třídy)
Recitátoři školního kola - III. kategorie
Recitátoři školního kola - III. kategorie
Účastníci školního kola - IV. kategorie
Účastníci školního kola - IV. kategorie
Reprezentantky školy v okrskovém kole ze IV. kategorie
Reprezentantky školy v okrskovém kole ze IV. kategorie
Reprezentanti v okrskovém kole ve III. kategorii s dipolomy
Reprezentanti v okrskovém kole ve III. kategorii s dipolomy
Damián Kirschner postupuje do okresního kola
Damián Kirschner postupuje do okresního kola
Pan učitel vede na deštníku psa
Pan učitel vede na deštníku psa


blok

Zvonění

vyučovací
hodina

od

do
0. 7:00 7:45
1. 8:00 8:45
2. 8:55 9:40
3. 10:00 10:45
4. 10:55 11:40
5. 11:55 12:40
6. 12:50 13:35
7. 13:45 14:30
8. 14:40 15:25